10 Ocak 2014 Cuma

BAKALIM BEBEKLERİMİZİN BURÇLARININ ÖZELLİKLERİ NELERMİŞŞŞŞ???

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)
 *Koç bebeği
Koç çocukları, idare edilmeleri zor görünürse de, enerjilerini akıtabilecekleri uygun alanlar yaratırsanız problem kalmayacaktır. İçlerindeki liderlik arzusu küçük yaşlarda ortaya çıkar. İstediğini yaptırmak için sizi doğrudan doğruya zorlayacaktır. Çeşitli oyunlara başvurmadan ne istiyorsa yüksek sesle söyleyecek ve hemen o dakika olmasını isteyecektir.
Ona sert biçimde hayır demeyin.Bir süre onu oyalamayı başarırsanız, nasıl olsa unutacaktır. Dikkatini kolayca başka yönlere yöneltebilirsiniz. Son derece hareketli olan Koç çocuklarının fizik enerjilerini boşaltmalarına yardımcı olmalısınız. Üstelik zeki ve kolay öğrenen çocuklar oldukları için sizi fazla uğraştırmayacaktır.

 BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)
*Boğa bebeği
Bir Boğa çocuğu daha minicikken gelecekteki evini, arabasını şimdiden yapmaya başlayacaktır. Gürültücü olmayan bu çocuklar ilgiye ve sevgiye çok fazla ihtiyaçları yokmuş gibi görünürler.
Yapacak bir şeyleri olmadığı zaman bir yastık bulup sessiz bir köşede uykuya dalar ve sizi pek fazla uğraştırmazlar. Tabii evin dışında bir yerlere gidiyorsanız, o zaman iş değişir. Evlerinin güvenli ortamının dışına çıkıldığı zaman huysuz ve huzursuz olabilirler. Bu nedenle seyahate çıkarken mutlaka onun özel yastığını ve bir kaç parça oyuncağını yanınıza almanızı tavsiye ederiz.

İKİZLER (22 Mayıs - 21 Haziran)
*İkizler bebeği
İkizler çocuklarıyla başa çıkabilmek pek kolay değildir. Onun için daima farklı oyuncaklar ve yapısına uygun hareketli oyunlar icat etmek zorundasınız. Onun en keyif alacağı ortamlar oyun bahçeleri, açık havadaki parklardır. Hem kendisi gibi pek çocuğu bir arada bulabileceği ve açık havada dilediğince dolaşabileceği yerlere sık sık götürerek rahat edebilirsiniz.
İkizler çocukları meraklı yapısı ve kolay kavrama yeteneği ile her şeyi çabuk öğrenirler. Ama çabuk sıkıldıkları için, bir konuya ilgisini uzun süre tutamazsınız. Enerjisini sınırlamadığınız ve onu bağımsız bıraktığınız sürece kendisini keşfedebilecek böylece sağlıklı bir biçimde gelişebilecektir.

YENGEÇ (22 Haziran - 22 Temmuz)
*Yengeç bebeği
Küçük Yengeçler, duygularını açığa vuramayacak kadar çekingendirler ama sevilmeyi, ilgi görmeyi, üstüne düşülmesini beklerler. Kendisine yabancı gelen pek çok şeyden korkarlar. Yengeç çocukları bir dakika önce etrafına gülücükler dağıtırken, bir dakika sonra surat asan bir ifadeyle karşınıza çıkabilir. Çünkü duyguları çok sık değişir. Olaylara karşı son derece hassastır. Küçük problemler veya arkadaşları arasındaki tartışmalar bile iç dünyasında büyük sorunlara neden olabilir. Ona sevgiyle yaklaşıp duygularını paylaşmanız, güven duymasını sağlayacaktır.
Bir Yengeç çocuğunun en fazla ihtiyacı olan güven duygusunu yaratmak için büyük bir ilgi ve şefkat göstermelisiniz. Onun, diğer burçların çocuklarından daha fazla anneye ihtiyacı vardır. Gelişmiş hayal gücünü öyküler ve oyunlarla destekleyerek yaratıcılığını geliştirebilirsiniz. Kendisini resim ve müzikle anlatmaya teşvik etmek, içindeki sanatçı ruhunu ortaya çıkaracaktır. Ya da bakabileceği bir hayvan alarak ona sorumluk duygusunu aşılayabilirsiniz.

ASLAN (23 Temmuz - 23 Ağustos)
*Aslan bebeği
Aslan yavrusunu başarıya götürecek en iyi yol, onun gururuna hitap etmektir. Yerinde duramayan, enerjik yapısıyla dikkat çekmek için sabrınızı test edecektir. Üstelik rol yeteneği öylesine gelişmiştir ki en şirin haliyle bir anda sizi avucunun içine alabilir. Tabii zekâsını ve hayal gücünü de yabana atmamak gerek. Bu yetenekleri ile etrafındaki insanları yönetmek ve istediğine ulaşmak hiç de zor olmayacaktır.
Küçük Aslanlar güçlü olmak ve her şeyin merkezinde olmak için büyük çaba göstereceklerdir. İnatçı kişiliği, emir verme ve kafa tutma huyu, içindeki doğal liderlik duygusundan kaynaklanır. Bu zorlu kişiliği zaman zaman sabrınızı taşırmaya neden olacaktır. Ancak sert ve baskıcı davranışlar göstermemeye özen gösterin.Dışadönük yapısını korumak için, hayal gücünü destekleyecek hareketli oyunlara teşvik etmelisiniz

BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)
*Başak bebeği
Küçük Başaklar, sessiz ve uyumlu tavırlarıyla dikkati çeker. Dost canlısı, yardımsever ve paylaşmayı seven çocuklardır. Onun kesin alışkanlıkları vardır. Kendisine ait şeylerin yerini değiştirmeniz, özel dünyasına karışmanız, düzenini altüst etmeniz, onu huzursuz edecektir. Başak çocuklarının analitik zekâları küçük yaşta kendini göstermeye başlar.
Peri masalları veya uydurma şeyler pek hoşuna gitmeyecektir çünkü gerçekçidir. Her şeyin nedenini ve gerçeğini öğrenmek ister. Bu nedenle bitmez tükenmez sorularıyla karşılaşabilirsiniz. Sorularını büyük bir sabırla ve ciddiyetle cevaplamalısınız.Zihinleri hızlı çalıştığından, ilgisini bir konu üzerinde fazla tutamaz. Konsantrasyonunu sağlayabilecek ilgi alanlarına yönelttiğinizde büyük bir ciddiyetle çalışmasını sürdürecektir.

TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)
*Terazi bebeği
Küçük Teraziler, hassas, terbiyeli, duygulu ve genelde problemsizdir. Rahatları yerinde olduğu ve sakin bir ortam bulduğu sürece mutludur. Sürekli bağıran ve tartışılan ortamlarda huzursuz ve sinirli olurlar. Kolay karar veremedikleri için desteğe ihtiyaçları vardır. Bir Terazi çocuğunun karar vermekten daha çok nefret ettiği bir şey varsa o da acele ettirilmesidir. Seçim yapmak onları her zaman huzursuz edecektir. Bu konuda sakin davranmalı, hatta ona yardımcı olacak öneriler getirmelisiniz.
Alıngan ve hassas bir yapıya sahip olduklarından sert davranışlar onu gerginleştirecek, içine kapanmasına neden olacaktır. Bu nedenle, yapmasını istediğiniz şeyleri ses tonunuzu yükseltmeden kelimelerinizi dikkatle seçerek söylemelisiniz. Terazi çocuklarının güzelliklere ve sanata düşkünlüğü küçük yaşta ortaya çıkar. Kitap okumayı, müzik dinlemeyi severler. Küçük Terazinizi, hangi konuda yetenekli olduğunu anlamak için gözlemeli ve o yönde geliştirmek için harekete geçmelisiniz.

 AKREP (24 Ekim - 22 Kasım)
 *Akrep bebeği
 Küçük Akrepler, yaşlarının üstünde bir zekayla dikkati çekerler. Sezgileri son derece gelişmiştir, nedenini bilmese bile duygularınızı kolaylıkla algılar.Akrep çocukları sırlara bayılırlar. Öğrenme merakı o kadar fazladır ki onlardan bir şey saklamak imkânsızdır ama onun küçük sırlarını bilmenize de izin vermeyecektir. Sezgileri sayesinde, kendisinden gizlenen şeyleri bulmak konusunda son derece yeteneklidir.
Akrep çocukları, olduklarından sakin ve rahat görünmelerine rağmen, onlara içlerinde biriken enerjilerini boşaltmaya yarayacak fırsatlar vermelisiniz. Enerjisini, zekâsını ve yaratıcılığını yönlendirecek oyunlar ilgisini çekecektir.

 YAY (23 Kasım - 21 Aralık)
 *Yay bebeği
 Küçük Yayı, neşeli, rahat ve sevimli karakterinden tanıyabilirsiniz. Bu tavrıyla küçükten büyüğe herkesle son derece kolay ilişki kurabilir. Yalnız kalmaktan hoşlanmadığı için, etrafında sürekli birilerinin olması onu mutlu edecek, kendine güven duymasını sağlayacaktır. Yay çocukları insanlarla yakın ve sıcak ilişkiler kuramazsa içine kapanacak ileriki dönemlerinde belki de sivri dilli ve alaycı bir yapıya sahip olacaktır. Meraklı yapısı ve her şeyi öğrenme isteği bazen sabrınızı taşırabilir. Ancak cevaplarınızın mantıklı, samimi ve dürüst olmasına özen göstermelisiniz. Böylece kurallarınıza saygı duymayı öğrenecektir. Yay çocuklarının başınızı döndürecek kadar hareketli bir yapısı vardır. Üstelik, her şeyi öğrenme isteğiyle ortalığı birbirine katmakta üstlerine yoktur.
Küçük Yayınızın sessiz sakin durduğuna bakmayın, mutlaka bir muzurluk peşindedir. Sıkıcı, rutin ve sert kurallar onun özgür yapısına ters düşer. Hayal gücünü geliştirecek yaratıcı oyunlar her zaman ilgisini çekecektir. Sosyal yönlerini öne çıkartacak grup aktivitelerine, özellikle spor faaliyetlerine yönlendirmenizde yarar var.

OĞLAK (22 Aralık - 20 Ocak)
 *Oğlak bebeği
 Oğlak çocukları, küçük yaştan başlayarak aklı başında ve olgun davranışlarıyla göze çarparlar. İstedikleri bir şeyi elde etmek için son derece kararlı davranırlar ama bunun için gürültü patırtı koparmazlar. Genelde içine kapanık olmasına rağmen, isteklerini bildirmekte hiç de çekingen değildir. İstediği her neyse, kafasında tasarlamış ve bunu elde etmeye karar vermiştir.
Küçük Oğlaklar, öğrenme konusunda biraz yavaş hareket edebilir ama son derece inatçı ve dikkatlidir. Konsantrasyonunu da hafife almayın. Görünüşte yavaş hareket ettiğini düşündüğünüz çocuk, sessizce ve inatla hedefine ulaşacaktır. Zeki Oğlak çocuğunu oyalamak çok zor değildir. Renkli oyuncaklarla dolu bir odada saatlerce kendi kendine oynayabilir. Onu içedönük yapısından kurtarmak için eğlendirici ve paylaşımcı oyunlara teşvik ederek sosyal yönünü kuvvetlendirebilirsiniz.

KOVA (21 Ocak - 18 Şubat)
 *Kova bebeği
Kova çocukları için, yerinde duramayan küçük dahiler demek yanlış olmaz. Bağımsızlıklarına son derece düşkündürler. Ve inandıkları bir konu üzerinde inanılmaz mücadeleci bir tavır içine girerler. Bu tavrını bastırmaya çalıştığınızda da kendine güvenini yitirmiş, huysuz bir afacan olacaktır.
Küçük Kovalar teknolojiye son derece meraklıdır. O nedenle daha küçük yaştan elektronik eşyaları kurcalamaya bayılırlar. Her zaman yeni şeyleri araştırıp öğrenmek için inanılmaz bir istek vardır içinde. Onun bu özelliğini kısıtlayıcı tavırlar içine girmekten kaçınmalısınız. Çünkü o ne yapıp edip yine de bildiğini okuyacaktır.

BALIK (19 Şubat - 20 Mart)
 *Balık bebeği
Balık çocukları, kırılgan ve saf yapılarıyla göze çarpar. İncindikleri zaman çok kolay içlerine kapanırlar. Bu, dış dünyadan kendini korumak için bir kabuk içine saklanmasına benzer. Yani bir çeşit savunma mekanizması geliştirir. Bu durumdayken onu bir süre kendi haline bırakmanız gerekebilir. Zengin bir hayal dünyası vardır. Onu, bu düş gücünü harekete geçirecek oyunlarla desteklemelisiniz.
Bir balık çocuğuna hayal güçlerini destekleyecek oyuncaklar verdiğiniz zaman o oyuncaklarla uzun süreli meşgul olabilir. Çok nazik çevrelerini incitmek istemeyen ve buna göre davranışlarda bulunan Balık çocukları kendisine de böyle davranılmasını ister. Olaylara ve çevresine karşı gelmek yerine uyum sağlamayı tercih ederler. Çevresindekileri olduğu gibi kabullenen ve iyi yönlerini gören Balık çocukları, insanlara yardım eden ve her türlü sorunlarında yanında olan bir yapıya sahiptirler.

 ***kaynak***
  bebisler.com

1 yorum:

  1. güzel bir yazı olmuş... ve benim her iki kızım da aynen uyuyor yazdıklarına... ben çok inanırım burçlara.... hatta Aysu yengeç olsun diye diye oldu ama bu kadar da sulu gözlü ve duygusal beklemiyordum... tam da bir anne düşkünü...

    YanıtlaSil